YENİ!" Türkiye ve Covid-19 " adlı yazımız yayında!!! Hemen Oku
BaşarıGirişimcilikKişisel GelişimMotivasyon

GİRİŞİMCİLİK NEDİR?

1 Dakikalık Okuma Süresi

Girişimci mal ve hizmet üretip gerek ekonomiye gerekse halka hizmette sınır tanımayan ve popülaritesi yüksek bir meslek gruplarındandır.
Girişimci olmak sanıldığı kadar kolay değildir aslında. Risk almak onların en büyük ilkesidir. Fikirlerini fırsata çevirip aktif rol oynarlar. Ve aldıkları her fikirde muhakkak ki kazanmakta kaybetmekte vardır. Yani risk onların Yapı taşı haline gelmiştir. Elbette ki başarıları olduğu kadar başarısızlıkları da vardır.
Ama her başarısızlığın arkasındaki problemleri başarıyla gün yüzüne çıkarıp adımlarını temkinli atarlar.

Son zamanlarda devlet KOSGEB adlı girişimcilik destek programını yaygınlaştırmıştır. Bu programın amacı girişimciliğin kurulması ve aktif bir çalışma planı yapmasıdır. Bundan da anlayabiliyoruz ki ekonominin gelişmesi ve hızlanması için girişimcilere olan destek yadsınamaz. Bu destek sayesinde ülkemizde işsizlik oranı hem azalıyor hem de her bireyin aslında farklı fikirlere sahip olduğunu anlıyor ve ekonomiyi bu farklı fikirler ile güçlendiriyoruz.

Aslında girişimci veya girişimcilik derken akıllara işletme açma gelmemelidir. Elbette ki her girişimci işletme açmak zorunda değildir. Günümüzde çok yaygın olan internet alışverişi sanal girişimciliği yani e ticareti beraberinde doğurmuştur. İnternet üzerinden mal ve hizmetlerin üretimi,reklamı, satış ve dağıtımı yapılmaktadır.
Bu sayede insanlar aradığı ürünü istediği sitede kolay bir şekilde elde edebilir.
Okuduğumuz üzere girişimcilik kavramı hayatımızın her alanındadır. Unutmayalım ki Farklı fikirler yenilikler doğurur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir